DiKS

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, forum rocznika 2013-2016.


    Akcja społeczna - głosowanie w sejmie a demokracja.

    Jimis
    Jimis
    Admin


    Liczba postów : 27
    Join date : 05/08/2013
    Age : 30
    Skąd : Przemyśl

    Akcja społeczna - głosowanie w sejmie a demokracja. Empty Akcja społeczna - głosowanie w sejmie a demokracja.

    Pisanie by Jimis 22/10/2013, 15:28

    Jutro (tj. 23 października 2013 roku) odbędzie się w Sejmie głosowanie nad ważnym projektem ustawy dotyczącym referendum krajowego i obywatelskiej inicjatywie ustawodawczej. wynik będzie miał szczególne znaczenie dla polskiej demokracji.

    Głosowanie dotyczy poselskiego projektu ustawy o zmianie Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej (druk nr 1646). Zakłada on zakaz odrzucania w pierwszym czytaniu obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej.

    Poselski projekt wprowadza ponadto obowiązek ogłoszenia przez Sejm referendum ogólnokrajowego, jeśli z inicjatywą rozpisania referendum wystąpi grupa co najmniej 1.000.000 obywateli. Projekt przyznaje również obywatelom prawo do występowania z inicjatywą zmian w Konstytucji.

    Pomóż przekonać posłów i posłanki do głosowania za skierowaniem projektu do dalszych prac. Spytaj ich jak będą głosować w środę.

    Nasza robocza propozycja nawiązania kontaktu z posłem/posłanką:

    Dzień dobry,
    Nazywam się XY.
    Jestem obywatelem i sympatykiem kampanii społecznej „Obywatele decydują”, którą poparło prawie 216 tysięcy obywateli.
    Piszę w sprawie głosowania w Sejmie nad poselskim projektem ustawy o zmianie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej
    (druk nr 1646). Zakłada on, że obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej nie będzie można odrzucać w pierwszym czytaniu.
    Proszę o informację czy poseł/posłanka będzie głosował/a za skierowaniem tego projektu do dalszych prac w Sejmie?
    Informację jaką od Pani/Pana uzyskałem/am opublikuję na stronie www i Facebooku kampanii „Obywatele decydują”.
    Dziękuję.
    https://obywateledecyduja.pl/wp-content/uploads/2013/10/poslowie_maile.txt
    https://obywateledecyduja.pl/wp-content/uploads/2013/10/poslanki_maile.txt

    -Taką wiadomość dziś otrzymałem, co sądzicie o akcji? Chciałbym poznać Wasze opinie.

      Obecny czas to 19/4/2024, 13:26